Czcionka A- A+
Wersja
kontrastowa
Mapa
strony
Mapa strony
BiP

ENERGIA TRADYCJI

News details

28 października b.r. miało miejsce podsumowanie projektu z premierą filmu „Energia Tradycji", który Gminny Ośrodek Kultury w Ropie realizował ze Środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Film można obejrzeć na kalane YouTube GOK w Ropie pod linkiem: https://youtu.be/S1xaqcye_8g.

Film dokumentalny zrealizowany przez Roberta Kumorkiewicza i Piotra Piotrowskiego był zwieńczeniem wielu działań projektowych, w tym teatralnych, muzycznych i choreograficznych realizowanych w tym roku w GOK, a których efektem był spektakl „Ciocia na wydaniu".

Na podsumowanie zaprosiliśmy naszych wspaniałych aktorów i ich rodziny, władze gminy, uczestników projektu, realizatorów produkcji filmowej, aby wspólnie obejrzeć premierę filmu „Energia Tradycji", ukazującego kulisy powstawania spektaklu, którego emocje zostaną z nami na długo...

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Ropa Karol Górski, Przewodniczący Rady Gminy Ropa Bogusław Łukaszyk, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Maria Białoń, Radni Gminy, realizatorzy produkcji filmowej: pan Robert Kumorkiewicz i pan Piotr Piotrowski, członkowie Regionalnego Zespołu Okaryna i członkowie Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w Ropie.

Była to okazja do podzielenia się emocjami oraz efektami pracy nad spektaklem a także refleksją i zastanowieniem się nad dalszą pracą i planami na przyszłość.

KILKA SŁÓW O PROJEKCIE „OD STRONY KUCHNI"...

Celem tego projektu było zaproszenie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych do wspólnego poznawania tajników sztuki teatralnej oraz stworzenia spektaklu pod okiem profesjonalnego reżysera – pana Krzysztofa Pomietło z Teatru Nowego w Nowym Sączu. Wiele godzin nauki, ćwiczeń i prób wydało swoje owoce, bo amatorska grupa teatralna „TAK, JEST!" na premierze spektaklu podczas Jarmarku Św. Michała w Ropie w dniu 26 września 2021r., zagrała jak profesjonalna grupa aktorów. Dodatkowo na potrzeby spektaklu powstała piękna piosenka, pt. „Teatr dziejów Ropy", do której słowa napisała Marta Domek, a muzykę - Jakub Cetnarowski. Słowa piosenki nie są przypadkowe, ponieważ za ich znaczeniem kryje się historia, która swój początek bierze z historii teatru amatorskiego działającego w Ropie przed prawie stu laty i w latach późniejszych. I dzisiaj wśród nas są ogromne talenty, które w tym projekcie pokazały moc.