Czcionka A- A+
Wersja
kontrastowa
Mapa
strony
Mapa strony
BiP

Rusza konkurs internetowy Mamy FIOła na Małopolskę

News details

Tegoroczna edycja Małopolska Lokalnie dobiega końca. Teraz czas na ruch internautów – zagłosuj, wybierz najlepszą Twoim zdaniem inicjatywę lokalną. Głosowanie trwa od 14 do 27 listopada do godziny 12.00. Każdego dnia można oddać 1 głos.

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają mieszkańców do udziału w konkursie "Mamy FIO-ła na Małopolskę", czyli konkursie na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w ramach Małopolska Lokalnie. W roku 2022 zrealizowano 89 inicjatyw, z czego 6 na terenie powiatu gorlickiego. W działania projektowe zaangażowanych było wielu mieszkańców naszego powiatu, nastąpiły realne zmiany w lokalnych organizacjach i społecznościach. Doceńmy ich zaangażowanie.

Sponsorem nagrody głównej w wysokości 1500 zł dla najciekawszej małopolskiej inicjatywy wybranej przez internautów jest Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Aby wybrać najciekawszą inicjatywę wystarczy:

  1. wejść na stronę pod tym adresem
  2. wybrać najciekawszą inicjatywę
  3. zagłosować,
  4. potwierdzić oddanie głosu klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na maila.

UWAGA! Link może wylądować w spamie! Głosujący, przez cały okres trwania Konkursu, może głosować wiele razy na wybraną przez siebie Inicjatywę, z tym zastrzeżeniem, że nie więcej niż jeden głos dziennie z jednego urządzenia oraz z jednego adresu IP. Głosowanie trwa do 27 listopada do godziny 12.00.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej.

Zapraszamy do obserwowania profilu Facebook i udziału w wydarzeniu.

Gorąco zachęcamy do głosowania na projekty zrealizowane na terenie naszego powiatu.

    1. Realizator: Stowarzyszenie Miłośników Wsi Kryg "Krygowiacy", gmina Lipinki
      Projekt: „Dla zdrowia"
      Projekt zakładał organizację zajęć nordic walking, ćwiczeń gimnastycznych z aerobiku wodnego przy muzyce na basenie w Gorlicach oraz warsztatów „Jak radzić sobie ze stresem" dla seniorów z wsi Kryg.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/krygowiacy/
    2. Realizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylance, gmina Gorlice
      Projekt: „Zdrowe gotowanie to nowe wyzwanie"
      Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylance poprzez zakup piekarnika i sokowirówki wolnoobrotowej oraz organizację warsztatów ze zdrowego odżywiania z wykorzystaniem zakupionego sprzętu.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/kgw-kobylanka/
    3. Realizator: Fundacja PrzyGotujmy, gmina Gorlice
      Projekt: „PrzyGotowanie jest kluczem"
      Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Fundacji PrzyGotujmy poprzez doposażenia biura oraz stworzenia strony internetowej.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/fundacja-przygotujmy/
    4. Realizator: Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej " I Ty możesz..." działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Kobylance, gmina Gorlice
      Projekt: „Zdrowo, kolorowo i kwiatkowo"
      Projekt zakładał organizację warsztatów z robienia kwiatów z foarmiranu, zdobienia przedmiotów codziennego użytku i elementów dekoracyjnych związanych z kulturą i tradycją Pogórza oraz spotkań z dietetykiem dla młodzieży ze Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Kobylance.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/zdrowo-kolorowo-i-kwiatkowo/
    5. Realizator: Stowarzyszenie GorliceBike, Gorlice
      Projekt: „Poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty Stowarzyszenia GorliceBike oraz zwiększenie jakości i sposobu prowadzenia akcji informacyjno-promocyjnych jak również bezpieczeństwa wyjazdów rowerowych."
      Projekt zakładał rozwój instytucjonalny Stowarzyszenia GorliceBike poprzez stworzenie terenowego mobilnego "biura Stowarzyszenia" wykorzystywanego podczas wydarzeń rowerowych jak i akcji promujących działania Stowarzyszenia oraz zakup przyczepki rowerowej do przewozu dzieci, bagażnika na hak samochodowy do przewozu 4 rowerów i profesjonalnej jednokołowej przyczepki bagażowej.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/stowarzyszenie-gorlicebike/
    6. Realizator: Wspólnie Razem, gmina Łużna
      Projekt: „Lokalne smaki"
      Projekt zakładał zakładał organizację dla mieszkańców Mszanki warsztatów kulinarnych oraz wizyty w osadzie Chutor Grzegorza.
      Zagłosuj: https://malopolskalokalnie.pl/wspolnie-razem/

Współfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021-2030, Komitet ds. Pożytku Publicznego. Projekt "Małopolska Lokalnie" dofinansowany jest ze środków Miasta Krakowa, Powiatu Oświęcimskiego, Powiatu Myślenickiego, Powiatu Wielickiego i Alexander Mann Solutions. Partner projektu: Województwo Małopolskie.