Trwa rekrutacja do projektu „Wprowadzam zmiany”
Informujemy o możliwości udziału w projekcie pn. Wprowadzam zmiany, skierowanym do osób pozostających bez zatrudnienia, które utraciły zatrudnienie z przyczyn niedotyczących pracownika w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu i nie posiadające jednocześnie źródła dochodu z tytułu innej działalności zarobkowej wykonywanej w wymiarze równym lub większym niż połowa wymiaru czasu pracy lub nie jest jednocześnie osobą samozatrudnioną.
Projekt pn. Wprowadzam zmiany realizowany jest przez firmę MDCH w partnerstwie z Małopolskim Związkiem Pracodawców LEWIATAN, a współfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytetu 6. Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działania 6.6 Rozwój kompetencji kadr i adaptacja do zmian, z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Celem projektu jest wzrost możliwości i umiejętności w dostosowaniu się do zmian na rynku pracy 100 os., w tym 56 kobiet, zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia, zwolnionych z przyczyn niedotyczących pracownika oraz odchodzących z rolnictwa w woj. małopolskim, poprzez ich udział w kompleksowym wsparciu szkoleniowo-doradczym w ramach programu outplacementowego, udzielanego w okresie 01.01.2024-31.03.2026, co bezpośrednio przełoży się na podjęcie nowego zatrudnienia/utrzymaniu zagrożonego/podjęcia pracy poza rolnictwem przez co najmniej 75 osób.
Zadania: dla wszystkich uczestników projektu zaplanowane jest zbudowanie i wdrożenie Indywidualnego Planu Działań (IPD) oraz pośrednictwo pracy.
W zależności od wskazań w IPD oferowane będzie:
- wsparcie motywacyjne,
- grupowe poradnictwo zawodowe,
- szkolenia zawodowe/kompetencyjne,
- studia podyplomowe,
- staże,
- doposażenie miejsc pracy,
- wsparcie finansowe (dotacje) na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
W trakcie realizowanych zadań zapewnione będzie wsparcie towarzyszące dla uczestników projektu polegające na zapewnieniu opieki nad osobą wymagającą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu lub dziećmi.
Rezultaty: podniesienie poziomu adaptacyjności 100 uczestników projektu (56 K), co bezpośrednio przełoży się na podjęcie nowego zatrudnienia, w tym samozatrudnienia/utrzymaniu zagrożonego/podjęcia pracy poza rolnictwem przez min. 75 uczestników projektu.
Wartość projektu: 2 076 608,45 zł.
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 765 117,18 PLN
Wysokość wkładu z budżetu państwa: 207 660,84 PLN
Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania dostępne są TUTAJ.
Źródło: MDCH